GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 10177238
*
nr 1017 7238
Kaffeservis
3 delar. "Vinranka", Gefle, sockerskålen har nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:52:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 08:47:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sockerskålen har nagg svensk keramik svenska keramiker
-
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:55
-
8146 Kaffeservis
26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:34
-
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:44
*
Kaffeservis
nr 1017 7238
Kaffeservis
3 delar. "Vinranka", Gefle, sockerskålen har nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 08:47:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sockerskålen har nagg svensk keramik svenska keramiker
-
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:55 -
8146 Kaffeservis
26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:34
-
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:44